3. Шалке с изненадваща загуба (видео)

Шалке с изненадваща загуба (видео)

Кайзерслаутерн се наложи с 2:1

Шалке допусна изненадваща загуба от Кайзерслаутерн с 1:2 в двубой от деветия кръг на Бундеслигата. По този начин „кралскосините” пропуснаха възможността да се изкачат до второто място във временното класиране и в момента заемат шестата позиция с 15 точки. Кайзерслаутерн е в долната част на таблицата с 8 точки, заемайки 14-ото място.

Въпреки че домакините бяха по-активни през целия мач, те допуснаха няколко непростими грешки, които им струваха успеха. Те владееха топката 56%. Футболистите на „кайзерите” започнаха ударно срещата и започнаха с натиск, който се увенча с гол още в 30-ата минута. Негов автор бе Кристиан Тефт. Тази крехка преднини се запази до края на частта.

През второто полувреме „кралскосините” се активизираха, но им отне доста време докато стигнат до равенството. В 62-ата минута Клаас Ян Хунтелаар изпълни хладнокръвно дузпа.

Не след дълго обаче Коуема се възползва от грешка в защитата  и възстанови преднината на своите. До края домакините не успяха да реагират и да измъкнат поне точка от този мач.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)