3. Шалке постигна минимална победа над Борусия Мьонхенгладбах

Шалке постигна минимална победа над Борусия Мьонхенгладбах

Раул донесе успеха на "кралскосините", който ги изкачи на 2-ро място в класирането

Шалке 04 победи трудно Борусия Мьонхенгладбах с 1:0 на своя „Фелтинс Арена” в последен мач от 4-ия кръг на немската Първа Бундеслига. Голът за домакините отбеляза испанския ветеран Раул в 63-ата минута.

Иначе първото полувреме на двубоя бе равностойно като и двата тима имаха шансове да поведат в резултата. Това обаче не се случи в първите 45 минути.

През второто полувреме „кралскосините” натиснаха своя противник и в 63-ата минута Раул вкара победния гол в мача. До края на срещата до нови много чисти голови положения не се стигна и в крайна сметка Шалке спечели с минималното 1:0.

След този успех отборът воден от Ралф Рангник вече е на 2-ро място в класирането с 9 точки. С толкова са и отборите на Байерн Мюнхен и Вердер след 4 изиграни кръга. Борусия М'Гладбах пък се намира на 5-а позиция със 7 точки.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)