3. Шалке победи опечаления Хановер с 2:0

Шалке победи опечаления Хановер с 2:0

Шалке постигна седма победа от началото на сезона в немската Бундеслига. С голове на Джеферсън Фарфан в 69-ата минута и Ян Моравек във втората минута от добавеното време „кралско – сините” надиграха Хановер с 2:0.

В началото на срещата пътуващата агитка на Хановер издигна на стадион „Фелтинс Арена” плакати в памет на трагично загиналия страж Роберт Енке.

В началото на срещата и двата отбора стояха равностойно. Атаките се редуваха и пред двете врати без явен превес в полза на единия или другия отбор. С удари от разстояние Фарфан държеше гостите нащрек, докато Лукаш Шмиц затрудни максимално Мануел Нойер в 16-ата минута със силен шут от около 20 метра.
Шалке поработи доста за първия си гол в срещата. Едва в 69-ата минута домакините успяха да вземат успокоителна преднина. Рафиня центрира от ъглов удар, а Фарфан се извиси над защитата и вкара с глава за петия си гол от началото на сезона. Голът смути гостите и по-малко от минута по-късно Кевин Курани едва не покачи за 2:0, но топката премина покрай страничната греда.
В 92-ата минута секунди преди последния съдийски сигнал Моравек удвои преднината, след слабо изчистена топка от защитата на Хановер.

Шалке временно излезе на трето място в Будеслигата със сбор от 25 точки, с две пред  Хамбургер, който е с мач по-малко. Хановер запази мястото си в средата на таблицата с актив от 16 точки.