3. Шалке и Майнц без проблеми у дома за Купата на Германия

Шалке и Майнц без проблеми у дома за Купата на Германия

"Миньорите" биха с 3:0 Зандхзаузен, Марика с ефектен гол, Майнц победи с 2:0 Ерцгебирге Ауе

Шалке 04 продължава напред в третия кръг на Купата на Германия след убедителна победа с 3:0 над втородивизионния Зандхаузен във втория кръг на надпреварата. Афелай, Марика и Хунтелаар вкараха за „миньорите”, а попадението на румънеца със странна задна ножица бе истински шедьовър.

Домакините поведоха на „Велтинс Арена” след 11 минути игра. Афелай беше намерен с остро центриране отдясно, промъкна се между двама защитници на границата на малкия пеналт и засече в мрежата, за което вина има и неубедителната намеса на вратаря Ишдонат.

Чиприан Марика вкара много ефектен гол в 62-ата минута, за да удвои. Транкило Барнета центрира от пряк свободен удар, Марика и защитник бяха в люта битка и се дърпаха с ръце за фланелките, но румънецът надхитри съперника и падайки засече с импровизирана задна ножица опъна мрежата за 2:0.

Мачът свърши в 79-ата минута, когато Дракслер изведе Хунтелаар и холандският голаджия с нисък удар намери десния ъгъл на вратата за крайното 3:0.

Майнц също не срещна проблеми у дома срещу друг отбор от Втора Бундеслига - Ерцгебирге Ауе и победи с 2:0.

Австриецът Андреас Иваншиц изведе Майнц напред в 18-ата минута, а Юнус Мали направи 2:0 две минути след почивката.

2:0 47’ Мали

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)