3. Шалке и Хамбургер с ремита в Германия

Шалке и Хамбургер с ремита в Германия

Тимът от Гелзенкирхен завърши 1:1 с Нюрнберг у дома, а "хамбургерите" постигнаха същия резултат като гости на Казерслаутен

Отборът на Шалке завърши наравно 1:1 с Нюрнберг в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата.

На „Велтинс-Арена” в Гелзенкирхен, гостите откриха резултата в 37-ата минута чрез Йенс Хегелер, който се разписа от десетина метра в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Мануел Нойер.

Раул обаче възстанови равенството седем минути след почивката след хубав гол от малък ъгъл. Докрая на срещата Раул и Хунтелаар можеха да донесат трите точки на своя тим, но стреляха неточно.

След това равенство тимът на Нюрнберг се изкачва на осма позиция с 36 точки, докато Шалке е десети с шест по-малко.

В друга среща от немското първенство отборите на Кайзерслаутен и Хамбургер завършиха при същия резултат 1:1. Българският нападател Илиян Мицански не бе в групата на своя тим. Домакините от Кайзерслаутен откриха в 18-ата минута чрез Адам Хлусек, който се разписа от десетина метра след асистенция на Моравек.

„Хамбургерите” изравниха в 54-ата минута, когато Зе Роберто изведе Марсел Янсен и последния с премерен удар в долния ляв ъгъл направи резултата 1:1.

„Лаутерите” са 15-и във временното класиране на Бундеслигата с 24 точки, колкото има и Вердер Бремен, който обаче е с по-лоша голова разлика и е в опасната зона. Тимът на Хамбургер пък се изкачи на шеста позици с 37 пункта.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)