3. Шалке диша във врата на Байерн след разгром над Волфсбург (видео)

Шалке диша във врата на Байерн след разгром над Волфсбург (видео)

"Кралскосините" разбиха с категоричното 4:0 гостите от Волфсбург

Отборът на Шалке 04 победи като домакин с категоричното 4:0 тима на Волфсбург в мач от 22 кръг на немската Първа Бундеслига. Домакините от Гелзенкирхен показаха страхотна форма и с голове на Раул Гонзалес, Хунтелаар (2) и Матип разочароваха съперника си.

Още в 6-та минута на двубоя на "Фелтинс Арена" Кристоф Метцелдер нацели гредата на вратата на гостите. Секунди по-късно Джоел Матип намери на добра позиция евроголмайсторът Раул Гонзалес, който откри за 1:0.

В 15-та минута холандското острие Клаас Ян Хунтелаар направи резултата 2:0 след асистенция на Кристиан Фукс. Чак след като получиха два гола във вратата си футболистите на Волфсбург се събудиха и отправиха поглед към вратата на Шалке.

В 23-та минута удар на Йохандри Орозко бе отразен от вратаря на домакинтие Унерщал, а секунди по-рано с изстрел се отличи и Фелипе Лопес.

В 35-та минута Фелипе Лопес направи дузпа в полза на Шалке, но Хунтелаар изпусна да направи резултата класически с пропуск от бялата точка. Все пак това се случи в 49-та минута, когато Матип покачи на 3:0 след подаване на Пападопулос.

До края на срещата 60-те хиляди зрители на стадиона в Гелзенкирхен видяха слаб Волфсбург и потенциален участник в Шампионската лига в лика на Шалке. В 72-та минута Кристиан Фукс направи втората си асистенция за днес, подавайки на Хунтелаар, който оформи крайното 4:0.

С успеха "кралскосините" събират 44 точки и са само на точка от третия в класирането Байерн (Мюнхен). Волфсбург е на 8-та позиция с актив от 27 т.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)