3. Санкт Паули взе глътка въздух, след като надделя в гостуването си на Хамбургер

Санкт Паули взе глътка въздух, след като надделя в гостуването си на Хамбургер

Срещата завърши при резултат 1:0 в полза на Санкт Паули, отборът се отдалечи от опасната зона

Борещият се за оцеляване в Първа Бундеслига на Германия тим на Санкт Паули взе изключително ценна победа в гостуването си на Хамбургер в отложен мач от немското първенство. Двубоят приключи с минимална победа с 1:0 в полза на Санкт Паули, а домакините от Хамбургер създадоха безброй положения пред вратата на съперника си по време на целия мач, но така и не успяха да се разпишат.

През първата част повечето чисти ситуации бяха пред Хамбургер, като много бяха футболистите, които пропуснаха да дадат преднина на тима си. Първо Аого и Вестерман не успяха да реализират чисти ситуации, а до изтичането на първите 45 минути хубави положения не бяха оползотворени от Рууд ван Нистелрой и Ги Демел. Санкт Паули отправи едва един удар към Франко Рост, който дори не попадна в очертанията на вратата му.

През второто полувреме обаче гостите все пак успяха да поведат, след като Джералд Асамоа бе намерен на самата голлиния и без никакъв проблем прати кълбото в мрежата на Хамбургер.

До края на мача домакините направиха безброй пропуски, но новакът в Бундеслигата Санкт Паули запази мрежата си суха и достигна до ценни три точки в борбата си за оцеляване.

След победата тимът е 11-ти с 28 точки. Хамбургер се намира на 7-ото място с 33.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)