3. Разгром над новак изкачи Байер на върха (видео)

Разгром над новак изкачи Байер на върха (видео)

"Аспирините" победиха като гости Аугсбург с 4:1

Отборът на Байер Леверкузен победи като гост новака Аугсбург с 4:1 в мач от 5-ия кръг на Бундеслигата.

На “SGL Arena” домакините малко изненадващо откриха резултата още в 5-ата минута чрез японеца Хаиме Хосогай, който се разписа от близка дистанция.

Веднага след подновяването на играта обаче гостите изравниха след попадение на Сидни Сам, който се възползва по най-добрия начин от асистенция на Щефан Кислинг и с хубав удар от границата на вратарското поле не остави шансове на стража на Аугсбург.

След бурното начало двата отбора продължиха да играят бърз и атрактивен футбол, като положенията се редяха и пред двете врати.

Все пак в 23-ата минута Байер стигна до пълен обрат, а в прегръдките на своите съотборици попадна Кислинг, който се разписа от десетина метра.

Попадението не сломи духа на домакините и те продължиха да търсят нов гол, който така и не падна. Резултатът се задържи непроменен до почивката.

През втората част „аспирините” вдигнаха оборотите и стигнаха до нови два гола. В 72-ата минута Сидни Сам отбеляза второто си попадение в срещата с хубав диагонален изстрел от 15 метра.

Крайното 4:1 оформи резервата Ерен Дердийок в 79-ата минута. Вратарят на домакините бе близо до предотвратяване на попадението след като отрази първия удар, но при добавката Дердийок бе безпощаден.

С тази победа Байер Леверкузен се изкачва на върха на таблицата с актив от 10 точки. Тимът на Аугсбург пък остава закотвен на дъното с 2 пункта.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)