3. Рангелов се разписа за пореден път, но Енерги отново загуби

Рангелов се разписа за пореден път, но Енерги отново загуби

Отборът на българския нападател регистрира осмо поражение от началото на сезона

Димитър Рангелов отбеляза поредния си гол с екипа на Енерги (Котбус), но отборът на българина регистрира ново поражение във Втора Бундеслига. В среща от 18-ия кръг на шампионата тимът на нашия нападател отстъпи с 1:2 като гост на Динамо (Дрезден).

До почивката попадения в мача на „Глюксгаз щадион” нямаше, но почти веднага след подновяването на играта през втората част, в 50-ата минута, Микаел Поте откри резултата в полза на Динамо. Енерги обаче бързо се завърна в мача, а това стана благодарение на попадението на Димитър Рангелов. Българинът изравни в 56-ата минута. Равенството се запази до последните минути, когато втори гол на Микаел Поте (86’) донесе трите точки на домакините от Динамо.

Това бе второ поредно поражение за Енерги в шампионата и общо осмо от началото на сезона. Тимът на Рангелов остава на 9-ата позиция с 22 точки. Динамо (Дрезден) пък е 10-ти с 21 пункта.

Ето и другите резултати от играните днес мачове от Втора Бундеслига:

Алемания Аахен 1:1 Ерцгебирге Ауе

Инголщад 1:0 Санкт Паули

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)