3. Рангелов се разписа срещу Валенсия, Борусия загуби на дузпи

Рангелов се разписа срещу Валенсия, Борусия загуби на дузпи

Българският нападател на Борусия (Дортмунд) Димитър Рангелов бе точен от дузпа за своя отбор срещу испанския Валенсия по време на срещата между двата отбора (1:1) от тристранния турнир на "Сигнал Идуна Парк", който се провежда в чест на 100-годишнината на немския клуб. Впоследствие "миньорите" загубиха със 6:7 при дузпите. Третият тим, който ще вземе участие в надпреварата е италианският Удинезе.

Българският нападател на Борусия (Дортмунд) Димитър Рангелов  бе точен от дузпа за своя отбор срещу испанския Валенсия по време на срещата между двата отбора (1:1) от тристранния турнир на "Сигнал Идуна Парк", който се провежда в чест на 100-годишнината на немския клуб. Впоследствие "миньорите" загубиха със 6:7 при дузпите. Третият тим, който ще вземе участие в надпреварата е италианският Удинезе.

И трите отбора ще изиграят по два мача от по 45 минути. Борусия стигна до реми в първите си 45 минути, но падна след дузпи преди ново полувреме с Удинезе.

"Прилепите" откриха резултата в 39-ата минута с попадение на Жорди Алба. В 43-ата Фелипе Сантана изравни след грешка в защитата на иберийците. Българинът не се запомни с нищо интересно в редовните 45 минути, но беше безпогрешен при дузпите. Само Шмелцер сбърка от 14-те изпълнения.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)