3. Рангелов с 10-и гол за Котбус

Рангелов с 10-и гол за Котбус

Домо с жълт картон за Дуисбург

10-и гол от началото на сезона във Втора Бундеслига отбеляза българският нападател Димитър Рангелов. Той откри резултата в полза на Енерги (Котбус) при домакинското равенство 1:1 с ФСФ Франкфурт от 28-ия кръг.

Рангелов, който беше определен за един от най-добрите в мача, се разписа в 19-ата минута след пас на Александер Битроф. Илиян Мицански започна като титуляр за гостите от Франкфурт и остана на терена до 75-ата минута, когато беше заменен от Макау Хрисантус.

Иначе ФСФ Франкфурт стигна до точката с точно изпълнение на дузпа от капитана на отбора Зафер Йелен в 87-ата минута. Наказателният удар беше отсъден заради нарушение срещу Марсел Гаус.

Енерги е на 11-о място в класирането с 31 точки, а ФСФ Франкфурт е 14-и с 29. Начело е Айнтрахт (Франкфурт) с 61 точки пред Гройтер Фюрт на Асен Караславов с 60.

Пети жълт картон получи българският нападател Валери Домовчийски, който играе за Дуисбург, и заради това ще пропусне следващата среща на отбора във Втора Бундеслига. Днес Дуисбург завърши 1:1 при гостуването си на Инголщат в среща от 28-ия кръг, като остава точно над зоната на изпадащите с 28 точки. "Зебрите" обаче имат аванс пред Карлсруе, който е на 16-о място, от 5 точки.

Валери Домовчийски започна като титуляр и беше заменен в 64-ата минута от Сърджан баляк. За гостите пълни 90 минути игра бившият защитник на Литекс (Ловеч) Джемал Берберович.

Иначе Дуисбург откри резултата в 54-ата минута брез Бруно Соареш, който се разписа след подаване на Юрген Гайсула. Мартин Шефлер възстанови равенството в 83-ата минута.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)