3. Рангелов игра 15 минути при загубата на Дортмунд от Шалке с 0:1

Рангелов игра 15 минути при загубата на Дортмунд от Шалке с 0:1

Рангелов бе резерва и се появи на мястото на Хайнал 15 минути преди края. „Кралскосините” решиха мача още през първата част след попадение на Джеферсън Фарфан в 31-ата минута.

Българският национал Димитър Рангелов игра 15 минути при загубата на Борусия (Дортмунд) с 0:1 от Шалке 04 в дербито на областта „Рур” в германската Бундеслига.

Срещата започна без сериозни положения пред двете врати. На стадион "Сигнал Идуна Парк" присъстваха 80 552 зрители. В 17-ата минута Бариос не успя да отбележи от добро положение. Десет минути по-късно отново Бариос стреля, топката се удари в горната греда и тупна на голлинията, но съдията Волфганг Щарк реши, че тя не е минала голлинията.

В 31-ата минута обаче отборът на Шалке успя да отбележи още при първото си положение за гол. При хубава контраатака на Алтинтоп подаде към Фарфан и той бе точен за 1:0.

Дортмундци започнаха доста по-активно второто полувреме и стигнаха до гол, но попадението беше правилно отменено от рефера заради засада. Шалке контраатакуваха много опасно като сериозни положения пред Вайденфелер изпуснаха Алтинтоп и Асамоа.

До края резултатът остана непроменен и Феликс Магат показа, че не случайно спечели шампионската титла с тима на Волфсбург през миналия сезон.

Шалке са на 3-о място в подреждането с 13 точки, а Дортмунд са на 15-а позиция с 6.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)