3. Победната серия на Борусия продължи и срещу Кьолн – 3:1

Победната серия на Борусия продължи и срещу Кьолн – 3:1

С третата си поредна победа Борусия Дортмунд запази малките си шансове за класиране в евротурнирите. В двубоя на средняците в Бундеслигата футболистите на Юрген Клоп се поздравиха с 3:1 срещу гостите от Кьолн.

Не всичко обаче се разви според очакванията на 80-те хиляди зрители на Signal Iduna Park, след като в 10-ата минута Неманя Вучичевич изведе гостите напред в резултата. Халфът на Кьолн поведе атаката по лявото крило, проби в пеналта и подаде топката към Фабрис Ехрет. В последвалото двойно подаване Вучичевич се разписа от 13 метра разстояние със силен удар в десния ъгъл на противниковата врата.

Невен Суботич върна Борусия в мача, благодарение на доброто си пласиране при изпълнение на ъглов удар. Сърбинът, намиращ се в близост до далечната странична греда отправи прехвърлящ удар по дължината на гол линията. Халфът Дани Бросински не успя да спре топката, поради слабия си отскок.

Унгарският полузащитник на домакините Тамаш Хайнал покачи за 2:1 четири минути след подновяването на играта. Бреко върна с глава границата на наказателното поле, центрираната от фаул топка. Унгарецът не се засуети и стреля от 20 метра, Мондрагон бе на ниво, но успя единствено да отклони топката към вътрешната страна на гредата си.

Педро Геромел довърши съотборниците си с автогол в 81-ата минута. Хайнал изведе Фрай по дясното крило, той центрира, а бразилецът по злощастен начин засече кълбото в собствената си врата от два метра разстояние. Гостите определено бяха по-безопасния отбор на терена, което се изрази и в пасивната им игра през вторите 45 минути.

След 27-я кръг Борусия се изкачи до осмото място, но с 43-те си точки се намира само на две от Щутгарт, който окупира последното място, даващо право на участие в евротурнирите. Кьолн запази 11-ото си място със сбор от 32.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)