3. Първо реми за Борусия М'Гладбах навън след скучно 0:0 с Волфсбург

Първо реми за Борусия М'Гладбах навън след скучно 0:0 с Волфсбург

Слаба и безидейна игра не позволи на двата тима да си отбележат

Борусия (Мьонхенгладбах) записа първо реми като гост в Бундеслигата през сезона след нулево равенство като гост на Волфсубург в мач от 20-ия кръг.

Домакините започнаха по-добре и стигнаха до няколко корнера, но центриранията пред младата звезда на Гладбах Тер Щеген. В 38-ата минута Майк Ханке вкара гол за Борусия, но той бе отменен заради засада.

През втората част двамата треньори опитаха да променят двете нули на светлинното табло, но въпреки смените 30-те хиляди по трибуните на „Волксваген Арена” така и не видяха редовен гол.

Волфсбург беше по-добрият тим през вторите 45 минути. Опасностите пред двете врати продължиха да идват предимно от статични положения, но двете отбрани се справиха добре. Желаният от Байерн (Мюнхен) Марко Ройс опита да даде победта на Борусия, но Диего Беналио отрази удара му от 20 метра.

Люсиен Фавър и Феликс Магат ползваха последните си жокери в заключителния четвърт час на мача, ала и това не даде резултат.

Така след посредствени 90 минути Волфсбург и Борусия не се победиха за крайното 0:0. Борусия М’Гладбах е на 4-то място с 40 точки, а „вълците” са 9-ти с 24.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)