3. ОБЗОР: Вердер спъна Байер (Леверкузен), Фрайбург разби Кьолн (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Вердер спъна Байер (Леверкузен), Фрайбург разби Кьолн (РЕПОРТАЖИ)

Шалке с първа победа от 30 мача, остана на косъм от антирекорд

Шест мача се изиграха в обедната програма на 16-ия кръг на Бундеслигата в днешния ден.

Една от големите изненади бе в Леверкузен, където местният Байер не успя да победи Вердер Бремен и завърши наравно 1:1. "Аспирините" дори губеха до 73-та минута, но все пак успяха да спасят точката.

Байер влезе в този мач като трети в класирането и с цел при успех да изместят макар и временно РБ Лайпциг от втората позиция. Съмненията за влизане в миникриза за Байер обаче се оказаха верни, след като в последните си два мача те допуснаха две загуби.

След почивката в 52-та минута Вердер поведе чрез Топрак, който засече отлично подаване от пряк-свободен удар.

В 73-та минута Шик все пак успя да изравни след като ударът му се отклони от Павленка, но влезе във вратата на гостите.

Точката беше много важна за "бременските музиканти", които в последните си четири мача имаха само три точки.

По същото време Фрайбург разби с 5:0 Кьолн, записвайки пета поредна победа в шампионата.

Още в 18-та минута домакините поведоха след като Демирович се озова сам срещу стража на "козлите" и реализира. В 39-та Хофлер удвои. Той овладя топката на границата на наказателното поле и отправи отличен изстрел, който нямаше как да бъде спасен.

Точно след час игра резултатът стана класически. Демирович подаде отлично към Салай, който нямаше как да сбърка в наказателното поле.

В 69-та и Лиенхарт се нареди сред голмайсторите отново след подаване на Демирович. Крайното 5:0 оформи Холер в 79-та минута, който беше намерен на отлична позиция от Кристиян Гюнтер.

РБ Лайпциг - Борусия (Д)

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)