3. ОБЗОР: Байерн с драматична победа (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Байерн с драматична победа (РЕПОРТАЖИ)

Автор на спасителния гол беше ветеранът Франк Рибери

В предпоследния си мач за 2018 г. Байерн срещна РБ Лайпциг и стигна до доста трудна победа с 1:0.

Чак 84 минути се наложи на момчетата на Нико Ковач да чакат до победното попадение, но го дочакаха. Автор на спасителния гол беше ветеранът Франк Рибери.

35-годишният ветеран се появи като смяна в средата на първата част, защото тогава се контузи Серж Гнабри и не можа да продължи мача. А този ход се оказа печеливш за хърватския наставник на шампионите в Бундеслигата.

Иначе мачът предложи много емоции на феновете и имаше не едно и две положения и пред двете врати. Томас Мюлер и Серж Гнабри пропуснаха за домакините в началото, докато Лукас Кампъл и Юсуф Поулсен не бяха точни за гостите.

В 25-та минута Байерн пропусна най-чистия си шанс до момента. Тогава Роберт Левандовски се оказа на върха на едно центриране и прати топката от изгодната позиция в лявата греда. Така статуквото се запази непроменено.

Но РБ Лайпциг отвърна подобаващо. Десет минути след тази ситуация и гостите треснаха греда, след като при едно центриране Дайо Упамекано с глава щеше да счупи напречната греда. До почивката обаче гол така и не падна .

Интересните ситуации пред двете врати продължиха и след почивката. Брума и Кампъл не бяха точни за гостите, докато Левандовски и Кингсли Коман не успяха да се разпишат за домакините. В 73-та минута Томас Мюлер получи страхотна топка от Дейвид Алаба, но ударът му облиза дясната греда.

В тези минути натискът на баварците беше наистина огромен и голът във вратата на РБ Лайпциг "се печеше". В 77-та минута Никлас Зюле прати топката над вратата от вратарското поле, а само две минути по-късно Йосуа Кимих с глава не успя да преодолее Петер Гюлаш.

В 84-та минута обаче всичко приключи. Тогава Ренато Санчес стреля, вратарят изби, впоследствие топката стигна до защитник, който не успя да я изчисти добре и тя попадна на крака на Франк Рибери, който щеше да скъса мрежата за 1:0.

Малко след това Юсуф Поулсен имаше страхотен шанс да изравни, но не се възползва от него и всичко приключи за гостите. В продължението на мача Щефан Илсанкер от техния състав беше изгонен за много брутален фаул, а след това Ренато Санчес от състава на Тотнъм беше изгонен за втори жълт картон и всичко приключи.

След тази развръзка Байерн събра 33 точки на третото място, с колкото е и вторият Борусия Мьонхенгладбах. Лидерът Борусия Дортмунд е с 39. Лайпциг остава четвърти с 28 точки.