3. Нюрнберг разби с 5:0 Санкт Паули, нападател на „франките” с 4 гола (видео)

Нюрнберг разби с 5:0 Санкт Паули, нападател на „франките” с 4 гола (видео)

Айнтрахт Франкфурт и Кайзерслаутерн не си вкараха попадения, Мицански отново не попадна в групата на лаутерите

Съставът на Нюрнберг продължава да показва добри игри в германската Бундеслига, след като записа седми пореден мач без загуба в шампионата, надделявайки у дома над Санкт Паули с категоричното 5:0 в среща от 25-ия кръг на надпреварата.

Домакините откриха резултата на своя „ИзиКредит Щадион” още в третата минута, в която 21-годишният бранител Филип Волфщад вкара първото си попадение с екипа на „франките” след асистенция на Мехмет Екичи.

Единайсет минути след първото попадение в срещата дойде моментът на нападателя Кристиан Еглер, който вкара две попадения в рамките на три минути.

Първо 27-годишният стрелец се разписа в 14-ата след пас на Роберт Мак, а в 17-ата оформи и класическата преднина на своите след нов пас на турския халф Екичи.

Острието повтори упражнението в края на срещата, като в 86-ата и 87-ата минута отново се разписа по веднъж и така оформи крайното 5:0 в полза на своите.

След този успех Нюрнберг събра 39 точки и зае шестата позиция във временното класиране, докато гостите от Санкт Паули останаха 12-и с 28 точки от 25 изиграни мача.

В друга среща от кръга съставите на Айнтрахт Франкфурт и Кайзерслаутерн не успяха да запишат първата си победа през новата 2011 година.

Българският нападател на лаутерите Илиян Мицански отново не попадна в групата на своите, които не можаха да се разпишат на „Комерзбанк-Арена”.

След ремито домакините от  Франкфурт останаха на 13-а позиция във временното класиране с актив от 28 точки след 25 мача, докато Кайзерслаутерн се измъкна от зоната на изпадащите с 25 точки, благодарение на по-добрата си голова разлика от тима на Вердер Бремен, който обаче е с мач по-малко.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)