3. Нюрнберг излъга Байер Леверкузен у дома (видео)

Нюрнберг излъга Байер Леверкузен у дома (видео)

Хофе с човек по-малко се справи трудно с Кайзерслаутен

Отборът на Нюрнберг победи с минималното 1:0 втория в класирането Леверкузен в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение в срещата отбеляза Кристиан Еглер в 60-ата минута.

Тимът на Байер, който бе гост в тази среща владееше топката през по-голямата част от времето, но от всичките девет удара, които отправи към противниковата врата, нито един не намeри очертанията.

Домакините се отчетоха с малко по-точен мерник, като от девет опита за обстрел към вратата на „аспирините”, три намериха очертанията и веднъж кълбото попадна в мрежата.

В 60-ата минута Кристиан Еглер бе намерен от Тими Симонс на границата на наказателното поле и с хубав плътен удар прати кълбото неспасяемо в горния ляв ъгъл.

Седем минути преди края на срещата Симон Ролфс от състава на гостите имаше чудесна възможност да изравни, но ударът му премина встрани от лявата греда на вратата на домакините.

След тази загуба „аспирините” остават на втора позиция в класирането на 12 точки зад лидера Борусия Дортмунд. Нюрнберг пък са девети с актив от 29 точки.

В друг мач от Бундеслигата тимът на Хофенхайм победи трудно гостуващия Кайзерслаутен с 3:2. Българинът Илиян Мицански не попадна в групата „червените дяволи”.

Хофе владееше инициативата през по-голямата част от мача и заслужено спечели срещата. Домакините дори останаха с човек по-малко в 79-ата минута, когато червен картон получи Едсон Брафхейд, но успяха да удържат победата докрая.

Предимство за отбора на Хофенхайм даде исландският нападател Гилфи Сигурдсон в 28-ата минута с хубав удар от десетина метра в долния ляв ъгъл на вратата.

Дванадесет минути по-късно Себастиан Руди удвои с великолепен гол извън наказателното поле.

Гостите успяха да изравнят резултата само в рамките на две минути – в 58-ата и 59-ата. Първо Ервин Хофер намали на 2:1 с гол от близко разстояние а в следващата атака защитникът Родни вкара с глава за 2:2.

Точка на спора обаче сложи Ведад Ибишевич от тима на Хофенхайм в 62-ата минута, давайки отново предимство на домакините. Нападателят се разписа от близка дистанция с левия крак, подпечатвайки победата за своя тим.

След успеха си тази вечер Хофе се изкачи на седма позиция с актив от 32 точки. Отборът на Илиян Мицански пък е 14-и с 22.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)