3. Нюрнберг и Щутгарт въртят зрелищно реми, Кайзерслаутерн с втора поредна победа (видео)

Гара Дембеле не попадна в групата на Фрайбург, Илиян Мицански остана на пейката за "лаутерите"

Нюрнберг и Щутгарт не можаха да се победят в интригуващ двубой от 10-ия кръг на Първа Бундеслига. Домакините на два пъти повеждаха, но гостите от града на Мерцедес показаха несломим дух и заслужиха точката.

Вратарят на Щутгарт Улрайх направи грешка след 10 минути игра и белгийският национал Тими Симонс с мощен шут го разстреля за 1:0. Такъв се запази и резултатът на почивката въпреки опитите на гостите да изравнят.

През втората част мачът стана по-динамичен и логично головете не закъсняха. След час игра Щутгарт получи дузпа, зад топката застана Здравко Кузманович и сърбинът с точен шут в десния ъгъл направи 1:1.

Домакините не оставиха статуквото такова за дълго време. Само 10 минути след гола на Кузманович, централният защитник на Нюрнберг Волшайд засече едно центриране от пряк свободен удар отляво и добре насочи с глава в мрежата под плонжа на Улрайх, който нямаше добра видимост в тази ситуация – 2:1.

Все пак Щутгарт стигна до точката в 84-ата минута. Хайнал центрира отдясно, а Маца се извиси над всички и с удар с глава в обратния ъгъл оформи крайното 2:2.

В таблицата Щутгарт е трети със 17 точки, докато Нюрнберг е на 12-та позиция с 12.

В друг мач от кръга Кайзерслаутерн продължи позитивната си серия, като постигна втора поредна победа в първенвството. Успехът за „лаутерите” идва след изненадващите три точки срещу Шалке на „Фелтинс Арена” в миналия кръг.

При домакинството на Фрайбург само един гол бе достатъчен за „червените дяволи” да вземат пълния комплект точки. Българският нападател Илиян Мицански остана резерва за Кайзерслаутерн и не се появи на игирщето.

15 минути преди последния съдийски сигнал Шехтер се ориентира най-бързо при едно дълго подаване от дълбочина и с глава заби топката в левия ъгъл на гостите за 1:0.

Това бе и единственият гол в мача. Бившата звезда на Левски Гара Дембеле дори не попадна в групата на Фрайбург за мача, а атаката водеше спряганият за трансфер в Англия Папис Сисе.

Кайзерслаутерн вече има 11 точки на 14-то място, а Фрайбург се закотви на дъното с едва 7.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)