3. Нова издънка за Вердер вкъщи – 1:1 срещу Борусия (Мьонхенгладбах)

Нова издънка за Вердер вкъщи – 1:1 срещу Борусия (Мьонхенгладбах)

Съставът на Вердер Бремен успя да сътвори за пореден път истинска сензация, след като този път не успя да победи опашкаря Борусия (Мьонхенгладбах) на собствения си стадион. Това е може би най-голямата изненада от 20-ия кръг на Германската Бундеслига. Трите точки бяха изключително важни както за домакините, така и за гостите, съответно в борбата за зона Шампионска лига и битката за оцеляване.

Двубоят очаквано започна със силен домакински натиск, но пропуски направи нападателят на Вердер Уго Алмейда. Към средата на полувремето гостите изравниха играха и дори имаха възможности за отбелязване на гол. Като цяло първото полувреме не бе на висота и през него нямаше много интересни моменти. Така почивката дойде при резултат 0:0, а феновете на домакините имаше защо да бъдат огрижени.

През второто полувреме „бременските музиканти” вдигнаха още повече оборотите и започнаха неспирни атаки към вратата на Борусия, като направиха половин дузина пропуски чрез Клаудио Писаро, Уго Алмейда и Франк Бауман. Към 70-тата минута на срещата играта се накъса от множество нарушения. От 75-тата до 76-тата минута домакините изпълниха три поредни корнера, като след третия успяха да покорят вратата на Лоугън Бейли. Голът дойде след центриране на Месут Юзил, засечено от с глава от Клаудио Писаро. След гола обаче противно на всякаква логика Вердер сдадоха инициативата, а и преднината им не изкара дълго. В 79-тата минута отборът на Борусия успя да изравни резултата чрез Майкъл Брадли, който получи удобна топка от Марко Марин и не сбърка срещу Визе. От тук до края на мача гостите успяха успешно да убиват темпото и така двубоят завърши при резултат 1:1.

След този сблъсък, тимът на Вердер остана на непривичното за него 10-о място със събрани 27 точки от 20 мача, а точката е добре дошла за гостите, които въпреки, че останаха на последното място, успяват да съберат 13 точки от 20 мача.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)