3. Немската машина пожали Норвегия, вкара "само" 6 (ВИДЕО)

Немската машина пожали Норвегия, вкара "само" 6 (ВИДЕО)

Германия докосва Мондиал 2018

Германия разгроми Норвегия в мач от група "С" на световните квалификации. На стадион "Мерцедес-Бенц Арена" в Щутгарт, Бундестима отнесе гостите с 6:0. Резултатът можеше да бъде и доста по-изразителен, ако след петото попадение селекцията на Йоаким Льов не бе "опънала ръчната". Успехът пък почти гарантира място на немците на Мондиал 2018.

Германия натисна своя съперник още с началния съдийски сигнал и резултатът не закъсня. В 10-ата минута Месут Йозил получи в наказателното поле и с плътен удар в близкия ъгъл изведе домакините напред. В ситуацията обаче останаха сериозни съмнения за засада. При изстрела на Йозил, негов съотборник, който пречеше на видимостта на вратаря на Норвегия, бе зад отбраната. Въпреки протестите на скандинавците, обаче попадението бе зачетено. В 17-ата минута Йозил намери в наказателното поле Дракслер, който се завъртя около оста си и с прецизен удар намери долния десен ъгъл за 2:0. В 21-ата минута Германия се възползва от грешка при изнасянето на топката на гостите. Топката стигна до Мюлер, който с пета подаде към Тимо Вернер. Последният пък от чиста позиция оформи класиката в резултата – 3:0. В 40-ата минута резултатът набъбна до 4:0. Бундестима организира чудесна многоходова атака. В нейния край Томас Мюлер центрира отдясно към Тимо Вернер, който засече с глава в мрежата. В заключителните секунди на полувремето Тони Кроос можеше да вкара и пето попадение, но ударът му от точката за изпълнение на дузпа бе отразен от вратаря.

Втората част започна като първата – с натиск и гол за Германия. В 50-ата минута Дракслер центрира отдясно, Горецка засече за 5:0. Авторът на попадението влезе на почивката, като му трябваха малко повече от 4 минути, за да се разпише. Малко по-късно Норвегия създаде първото си по-сериозно положение, но ударът на Селнес премина до лявата греда. До края на мача немците видимо намалиха темпото. Това, обаче не им попречи да стигнат до още едно попадение. В 79-ата минута Кимих центрира отдясно в наказателното поле, където Марио Гомес с летящ плонж се разписа за 6:0. Това бе 31-о попадение на сметката на нападателя за националния отбор на Германия.  пожалиха съперника си от още по-сериозен погром.