3. Миятович донесе една точка на Арминия

Миятович донесе една точка на Арминия

Андре Миятович донесе една изключително важна точка за своя тим при борбата за оцеляване в немската първа Бундеслига при 1:1 срещу гостуващия тим на Бохум.

Бранителят се разписа за 1:1 след като гостите водеха в резултата след първото полувреме. Изравнителният гол падна в 83-ата минута, с което Бохум бе възпрян от това да изпревари Арминия във временното подреждане. Гостите пропуснаха да запишат първата си победа като гост за този сезон.

Нападателят Диего Климович изведе тима си напред в резултата още в 30-ата минута. Аржентинецът обаче ще липсва на съотборниците си за следващия шампионатен мач срещу Енерги Котбус, тъй като в 86-ата минута той си заслужи второ официално предупреждение и съответно червен картон.

Благодарение на артистичните си качества аржентинският нападател успя да спечели наказателен удар в полза на своя тим, възползвайки се от закъснялото влизане на противников бранител при първата открила се голова възможност.

През втората част на двубоя темпото остана почти непроменено. Отборите създадоха малко добри възможности, тъй като гостите се бяха прибрали в собствената си половина, докато в ответната страна нападението на Арминия не бе на ниво.

В крайна сметка срещата завърши при 1:1, а временното подреждане в зоната на изпадащите остана непроменено. Енерги се изкачи с позиция нагоре до 14-ото място за сметка на Арминия и Бохум, които заемат 15-а и 16-а съответно. Разликата между Арминия и последния Борусия Мюнхенгладбах е само три точки.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)