3. Мицански не игра, Кайзерслаутерн напира за Бундеслигата

Мицански не игра, Кайзерслаутерн напира за Бундеслигата

"Червените дяволи" биха Ерцгебирге Ауе с 4:1 след два гола във всяко полувреме

Кайзерслаутерн разгроми Ерцгебирге Ауе с 4:1 в последна среща от 12-ия кръг на Втора Бундеслига и се изкачи до второ място зад лидера Айнтрахт Брауншвайг. Втората позиция дава право на диркетна промоция в елита.

Хендрик Зук даде летящ старт на Кайзерслаутерн с попадение за 1:0 в 7-ата минута, но Ян Хохшайд изравни за гостите, които до този момент през сезона бяха отчайващи навън с една спечелена точка.

Тенденцията Ергебирге Ауе да играе слабо като гост се затвърди до края на мача. Още преди паузата атакуващият халф Александър Баумйохан позволи на Ергебирге да излезе напред с 2:1 с гол в 36-ата минута.

11 минути преди края Александър Баумйохан вкара втория си гол за 3:1, а само две по-късно таранът Мохамаду Идрису довърши съперника за 4:1.

Кайзверслаутерн е втори с 24 точки, на 6 зад лидера Айнтрахт Брауншвайг. Ерцгебирге Ауе е 13-ти с 12 пункта.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)