3. Мирко Сломка спаси Хановер

Мирко Сломка спаси Хановер

Нюрнберг стигна до плейоф за оставане в Бундеслигата

Хановер 96’ ще играе и през следващия сезон в германската Бундеслига.

Възпитаниците на Мирко Сломка бяха безпогрешни при гостуването си на Бохум в последния кръг и след 3:0 си осигуриха място в елита и през кампания 2010/11.

30 748 зрители на „rewirpower Щадион” останаха разочаровани, след като клубната легенда Дариуш Вош не успя да мотивира достатъчно своите играчи, те загубиха сблъсъка и отпаднаха от Бундеслигата.

Още в 9-ата минута Брюгинг откри резултата след изстрел извън наказателното поле, а Ханке в 23-ата бе точен 2:0. В последната минута на първата част Пинто получи топката от Шмидебах и за трети път порази мрежата на Бохум. През второто полувреме нови попадения не паднаха.

Нюрнберг пък ще играе плейоф за оставане в елита с третия в крайното класиране на Втора Бундеслига - Аугсбург. Тимът победи Кьолн у дома с 1:0 след късен гол на Отл в 88-ата минута. Така тима на Дитер Хекинг завървша на 16-а позиция в крайното класиране и ще има още един шанс за спасение.

Хановер завършва сезона над чертата с 33 точки, Нюрнберг с 31 е на 16-ото място, даващо право на плейоф, а Бохум с 28 и Херта с 24 изпадат от елитната Бундеслига.