3. М’Гладбах тресна Шалке 04 с 3:0 (видео)

М’Гладбах тресна Шалке 04 с 3:0 (видео)

Борусия изнесе урок на "кралскосините" пред 54 000 души

Борусия (Мьонхенгладбах) нанесе тежък удар по шампионските амбиции на Шалке 04. На „Борусия парк” домакините надиграха и убедително победиха „миньорите” с 3:0 в среща от 21-ия кръг на немската Бундеслига. Головете бяха дело на Марко Ройс, Майк Ханке и Хуан Аранго.

Двубоят започна по възможно най-лошия начин за Шалке. Патрик Херман проби отдясно и центрира за Марко Ройс, а звездата на Борусия овладя добре, освободи се между цели рима защитници и с хубав удар по диагонала не остави шанс на вратаря за 1:0.

Тонусът в играта на домакините скочи още повече и те удвоиха преднината си след четвърт час игра. Майк Ханке стигна до едно прекалено силно центриране, нахлу отляво, залъга, че ще стреля, направи майсторско двойно подаване с Аранго и по диагонала спокойно намери далечния ъгъл на вратата за 2:0.

В 32-ата минута шокът за „кралскосините” стана пълен. Хуан Аранго и Марко Ройс застанаха зад топката при един пряк свободен удар, венецуелецът чукна леко топката, Ройс я спря и Аранго с фантастичен удар под гредата във вратарския ъгъл препарира Унерщал, който направи погрешна крачка в другата посока.

Играчите на Хууб Стевенс не създадоха нито едно голово положение през първата част и изглеждаха като бледи сенки в сравнение с блестящото представяне на своите домакини.

Борусия показа зрялост и през втората част. Момчетата на Лусиен Фавър умело комбинираха чрез къси пасове и дирижираха изцяло темпото на мача по свой вкус. Шалке така и не можа да се окопити след бързите два гола в първите 15 минути. Съставът от Гелзенкирхен не върна нито един гол и трябваше да се примири с класическата загуба 0:3.

Борусия М’Гладбах продължава своята приказка през този сезон. Клубът, който едва оцеля през миналия сезон, сега измести точно Шалке 04 от третата позиция. Борусия вече има 43 точки в зона Шампионска лига, а Шалке е с 41 на 4-то място.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)