3. Майнц засили Малката Борусия към Втора Бундеслига

Майнц засили Малката Борусия към Втора Бундеслига

Андре Шурле донесе трите точки за "05" срещу 10 от Мьонхенгладбах

Отборът на Майнц 05 постигна трудна победа срещу гостуващия Борусия Мьонхенгладбах с 1:0 в първи мач от 30-ия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение реализира Андре Шурле в 87-ата минута, с което донесе ценни три точки за „05”. Домакините бяха допълнително улеснени от факта, че играха повече от половин час с човек повече, след като в 53-ата минута Мике Ханке получи втори жълт картон и напусна преждевременно терена на „Щадион ам Брухвег”.

Домакините започнаха по-активно двубоя и още във втората минута имаха възможност да открият резултата, но ударът на Андре Шурле бе отразен от стражът на Борусия. Последва опасен удар на Еуген Поланси в 14-ата минута, но топката профуча покрай десния страничен стълб на вратата на гостите.

Футболистите от Мьонхенгладбах отговориха с опасен удар на Марко Реус в 21-ата минута, преминал на опасно близко разстояние до дясната греда на вратата на Майнц.

В самия край на първата част гостите създадоха най-чистото си положение, когато Хуан Аранго стреля извън наказателното поле и накара Кристиан Веткло да се разтегне максимално за да извади топката, която летеше към горният ляв ъгъл на неговата врата.

В 53-ата минута Малката Борусия остана с човек по-малко, тъй като Мике Ханке получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена. Численото неравенство беляза срещата от този момент докрая и наклони везните в полза на домакините.

Отборът на Борусия се бори със зъби и нокти, за да запази нулевото равенство, но капитулира три минути преди края на срещата, когато хубав пробив на Андре Шурле завърши с изстрел от границата на наказателното поле, след който топката неспасяемо влетя в горния ляв ъгъл на вратата на гостите.

По този начин отборът Майнц прибави три точки към актива си, който вече наброява 48 пункта и го оставя на пета позиция, на 4 точки от четвъртия Байерн, който е с мач по-малко. Тимът на Борусия Мьонхенгладбах пък остава закотвен на дъното в класирането с 26 точки, с две по-малко от Санкт Паули и Волфсбург, които още не са изиграли срещите си от 30-ия кръг.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)