3. Майнц взе глътка въздух с победа над беззъбите "вълци"

Майнц взе глътка въздух с победа над беззъбите "вълци"

Волфсбург загуби с 0:2 у дома и си навлече освиркванията на своите фенове

Майнц 05 спечели първа победа като гост този сезон в Бундеслигата и се измъкна от зоната на изпадащите. Потърпеш се оказа Волфсбург, който загуби с 0:2 на „Фолксваген Арена” в последна среща от шестия кръг.

Въпреки че „вълците” по-често владееха топката пред почти 24 000 души в своя дом, гостите успяха при малкото си положения да вкарат два гола до почивката.

Андреас Иваншиц центрира от пряк свободен удар в 26-ата минута, левият бек Жуниор Диас изпревари Налдо в наказателното поле и прехвърли с глава излезлия напред Диего Беналио за 0:1.

Майнц стигна и до втори гол от ново центриране, но този път от игра. Рукавица овладя до страничната линия отляво, чукна малко назад за Иваншиц, австриецът отлично намери Адам Шалай в наказателното поле, а унгарецът майсторски обърна с едно докосване в мрежата за 0:2.

До края Волфсбург доминираше напълно, но фрапантни пропуски на Диего, Баст и Олич доведоха до освирквания от публиката на „вълците”.

Волфсбург остава в дъното на 16-то място с 5 точки, а Майнц дръпна със 7 до 11-та позиция.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)