3. Майнц с ценни три точки срещу Хановер, Нюрнберг и Айнтрахт не се победиха

Майнц с ценни три точки срещу Хановер, Нюрнберг и Айнтрахт не се победиха

Предпоследният в лигата Нюрнберг не се даде на летящия тим на Айнтрахт Франкфурт

Тимът на Майнц постигна ценна победа в 19-я кръг на немската Бундеслига. След две поредни загуби срещу Шалке и кандидатшампионът Байер Леверкузен домакините надиграха с минималното 1:0 състава на Хановер 96.

Единственият гол в срещата падна още в четвъртата минута и стана дело на Андре Шюрле. Халфът се пребори в средата на терена с Ян Дурица и напредна към вратата на Флориян Фромловиц. Младокът стреля неспасяемо от 14 метра за 1:0.

След този кръг Майнц се изкачи до 8-ата позиция с актив от 27 точки и придаде все пак значимост на макар и илюзорните си надежди за евротурнирите на годината.
Предпоследният в лигата Нюрнберг не се даде на летящия тим на Айнтрахт Франкфурт. Двата тима се разделиха с по точка след мача си на „изиКредит щадион”, завършил при 1:1.

И двата гола паднаха през първата част, а домакините поведоха чрез Кристиян Айглер в 27-ата минута. В 40-ата Айнтрахт спаси точката, след като Бенямин Кьолер изравни от близка дистанция.

Айнтрахт разполага с 27 точки след 19 мача и се намира на седмо място. Нюрнберг събра 13, но все още е далеч от Хановер на 16-ата позиция, даваща право на бараж за оставане в Бундеслигата.