3. Майнц разнищи Фрайбург у дома с 3:0

Майнц разнищи Фрайбург у дома с 3:0

Тимът на Майнц 05 прегази гостуващия на „Брухвег” състав на Фрайбург с 3:0 в мач от 10-я кръг на немската Бундеслига. Попаденията за домакините отбелязаха Андреас Иваншиц в 24-ата минута и на два пъти Тим Хугланд в 50-ата и 85-ата.

Майнц продължава да се представя силно в настоящото издание на шампионата. След като удържа натиска на Байер в първия кръг и след това победи Байерн съставът на 05 успя да запише и убедителна победа срещу средняка Фрайбург.

В първите минути на мача домакините бяха тези, които отправиха първия опасен изстрел. Тим Хугланд стреля по левия диагонал, но топката бе избита Симон Пуплин. В 16-ата минута и гостите реагираха, след като с глава стреля Павел Кърмаш.

Първият гол в срещата падна в 24-ата минута Иваншиц получи подаване в наказателното поле. Нападателят се възползва от лошо пласирания страж на домакините и вкара кълбото в десния ъгъл на вратата.

Второто попадение падна пет минути след подновяване на играта. Тим Хугланд се справи с опеката на пазещия го защитник и с диагонален удар до левия страничен стълб покачи за 2:0.

В следващите минути Майнц очаквано върна оборотите, което предостави добра възможност на Фрайбург да се опита да намали разликата. С добри удари се отчетоха Ивица Банович от 18 метра и Томи Бехман, чиито силен пробив бе спрян малко преди вратата от Николче Новески.

В 85-ата минута Тим Хугланд отбеляза втория си гол за мача. Полузащитникът бе изведен от Флориан Хелер. Хугланд бе оставен абсолютно сам в малкото наказателно поле, откъдето не срещна трудности пред гола – 3:0.

След 10-я кръг Майнц запази разликата от две точки до мястото даващо право на участие в шампионската лига, което в момента се заема от Шалке. Майнц е на седмо място, докато Фрайбург падна до 12-о място.