3. Майнц изненада Хофенхайм като гост

Майнц изненада Хофенхайм като гост

Отборът на Дитмар Хоп с шокираща домакинска загуба

Майнц 05 най-после успя да стигне до победа и да прекрати серията си от три поредни мача без успех. Това се случи в двубоя срещу Хонфенхайм от 24-ия кръг на Бундеслигата, спечелен с 2:1 от Майнц. С успеха тимът на Томас Тухес заема пето място с 40 точки - три преднина пред шестия Хамбургер ШФ.

Мачът започна с предпазлива игра в първите минути и от двете страни и без чисти положения пред врартите. В 8-ата минута обаче гостите изпуснаха първия си наистина добър шанс да открият резултата.

Хофенхайм изгуби топката в средата на терена, Андре Шюрле се възползва и подаде към Сами Алагуи, но той не можа да оползотвори положението. След тази критична ситуация пред вратата на Хофенхайм мачът се върна в спокойното си русло, за да се стигне до 21-ата минута.

Тогава Алагуи изведе чудесно на стрелкова позиция Еуген Полански, но след неговия удар топката срещна гредата. Само две минути по-късно отново Алагуи преодоля Матиас Яйсле преди да бъде спрян от Марвин Компер. Тогава обаче включилият се чудесно Андреас Иваншитц не даде шанс на вратаря Том Щарке и откри резултата в полза на "карнавалния отбор".

В 29-ата минута домакините от Хофенхайм изпуснаха чудесно двойно положение. При центриране на Сеяд Салихович Райън Бабел засече, но ударът му беше спасен от вратаря Хайнц Мюлер, а при добавката Борис Вукчевич беше неточен.

Гостите от Майнц започнаха спокойно и изчаквателно второто полувреме, за да сигнал постепенно до няколко много добри възможности за гол. В 56-ата минута Щарке парира чудесно удар на Полански, но последвалият корнер можеше да доведе до гол за Майнц. Първо Щарке успя да изчисти точно пред Малик Фати, а после при добавката и Нико Бунгерт не можа да преодолее блестящия в този мач Щарке.

След тази офанзива гостите успокоиха играта и Хофенхайм стигна до няколко удобни положения, но Салихович, Андреас Иберсбергер и Себастиан Руди не успяха да преодолеят отбраната на Майнц. Двата тима обаче бяха оставили интересното за последните десет минути. В 83-ата минута Гилфи Сигурдсон стреля от пряк свободен удар, Мюлер успя да избие топката, но тя стигна до Давид Алаба и той от малко разстояние я прати във вратата на Майнц за 1:1.

Тимът от карнавалния град също не чака дълго, за да нанесе своя удар и само три минути по-късно Марсел Рисе се откъсна по дясното крило, центрира в наказателното поле, където Елкин Сото донесе трите точки на своите.

ХОФЕНХАЙМ - МАЙНЦ 05 1:2
0:1 Иваншитц (23)
1:1 Алаба (83)
1:2 Сото (86)

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)