3. Марко Рус се завърна след лечение на рак, неговият Айнтрахт (Франкфурт) спря пропадането (ВИДЕО)

Айнтрахт взе поне точка след пет поредни загуби при 0:0 у дома с Хамбургер

Айнтрахт (Франкфурт) спря поредицата от пет поредни загуби с 0:0 у дома срещу намиращия се в добра форма Хамбургер, за който това бе четвърти пореден мач без поражение след онова срамно 0:8 като гост на Байерн Мюнхен.

Въпреки нулевото реми, мачът ще се запомни с нещо хубаво. Марко Рус се завърна в игра за Айнтрхат (Франкфурт) след лечение на раково заболяване, 10 месеца след последния му старт.

Боби Ууд и Бранимир Хъргота пропуснаха първите добри положения, но цялото първо полувреме бе нервно и без добре изпипани атаки.

През втората част резервата на Хамбургер Михаел Грегориш беше на сантиметри от целта с хубав изстрел от пряк свободен удар.

За първи път от 12-ия кръг насам Айнтрахт изпадна извън топ 6 в таблицата и вече е седми с 36 точки, на една зад Кьолн. Франкфурт е спечелил една точка в последните шест кръга.

Хамбургер има 27 точки и заема 16-ото място, което праща на плейоф за оцеляване, но поне натрупа 8 точки аванс пред Инголщад, който е в изпадащите.

14
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)