3. Малката Борусия с антирекорд след драматично реми с Леверкузен

Малката Борусия с антирекорд след драматично реми с Леверкузен

„Жребците” все пак заеха втората позиция в Бундеслигата след 2:2 срещу 10 „аспирина”

Съставът на Борусия (Мьонхенгладбах) бе на път да спечели първото си домакинство в Бундеслигата срещу Байер (Леверкузен) от 1989 година насам, но допусна късен гол и трябваше да се задоволи с точката след 2:2 в мач от деветия кръг на шампионата.

„Жребците” се озоваха в ролята на догонващи на своя стадион още в 20-ата минута, в която бранителят на гостите Щефан Райнарц откри резултата на„Борусия Парк”.

Минималното предимство на „аспирините”, които не загубиха последните си 19 пътувания до Мьонхенгладбах за първенство, се запази до края на първата част, а и през втората половина на второто полувреме.

В 65-ата минута обаче Марко Рьос възстанови равенството след подаване на Хуан Аранго Санц. Точно три минутки по-късно отново бранителят на гостите Гонсало Кастро бе изгонен с директен червен картон, а момчетата на Люсиен Фавр се възползваха от численото си предимство и успяха да стигнат до пълен обрат в срещата.

Той настъпи в 72-ата минута, в която отново колумбиецът Санц подаде към Херман, а нападателят на домакините вдигна на крака 52 000 зрители на „Борусия Парк”.

Тяхната радост обаче трая по-малко от четвърт час, тъй като три минути преди края на редовните 90 стрелецът на гостите Андре Шюрле подели точките след пас на чехът Кадлец.

Със спечелената точка Малката Борусия излезе на втора позиция във временното класиране с актив от 17 точки, докато Байер остана в средата на таблицата с 14 пункта след девет изиграни мача.

Така домакините отчетоха своеобразен антирекорд в Бундеслигата, след като за 20-и пореден път не успяха да спечелят домакинството си срещу един и същи противник.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)