3. Малката Борусия оглави класирането след лекция срещу Волфсбург

Малката Борусия оглави класирането след лекция срещу Волфсбург

Отборът от Мьонхенгладбах разгроми „вълците” с 4:1

Отборът на Борусия Мьонхенгладбах разгроми у дома Волфсбург с 4:1 в мач от третия кръг на Бундеслигата.

Гостите откриха резултата в 12-ата минута чрез Макото Хасебе, но след това докрая на първата част малката Борусия изнесе истинска лекция на своя съперник, отбелязвайки три безответни гола, дело на Марко Рьош в 15-ата, Филим Демс в 32-ата и Раул Бобадия в 45-ата минута. Крайното 4:1 оформи Рьош в 67-ата минута с второто си попадение в срещата.

Домакините, които в първите си два мача постигнаха победа срещу Байерн (Мюнхен) и равенство с Щутгарт излязоха не терена със самочувствие и имаха превъзходство във владението на топката през целия мач. Малко изненадващо обаче първото попадение в срещата падна именно в тяхната врата.

В 13-ата минута Хасебе получи асистенция от Треш и с хубав плътен удар от 13 метра откри резултата в полза на Волфсбург.

Попадението не смути тима на Борусия и само две минути по-късно равенството бе възстановено, когато Марко Рьош разстреля противниковия страж с удар от десетина метра.

В последвалите минути домакините пропуснаха няколко изгодни ситуации да увеличат преднината си, но сериозни пропуски направиха Бобадия и Ханке.

Все пак логичното се случи в 32-ата минута, когато авторът на първото попадение Рьош бе спрян непозволено в наказателното поле на "вълците" и съдията не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Филим Демс и хладнокръвно реализира, правейки пълен обрат в мача.

В самия край на полувремето преднината на домакините стана още по-комфортна, когато Раул Бобадия засече с глава центриране от корнер и не остави никакви шансове на Диего Беналио.

През втората част статуквото на терена се запази и отново тима на Борусия бе по-активен. Положенията пред вратата на Волфсбург се редяха едно след друго и само късметът ги спаси от още по-тежка загуба.

Все пак в 67-ата минута Марко Рьош, който бе може би най-активният в мача се възползва по най-добрия начин от центриране на Аранго и заби последния четвърти гол във вратата на "вълците" за ужас на гостуващите привърженици.

Така след разгромната победа, тимът на Борусия Мьонхенгладбах излиза начело в класирането с актив от 7 точки от 3 мача, докато Волфсбург заема 11-а позиция с 3 точки.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)