3. Малката Борусия и Щутгарт са последните ¼-финалисти за купата на Германия (видео)

Носителят на трофея Шалке и трикратният шампион Хамбургер напуснаха надпреварата

Отборите на Щутгарт и Борусия (Мьонхенгладбах) са последните, гарантирали си място във фазата на ¼-финалите от турнира за купата на Германия. Двата тима спечелиха домакинствата си, след като швабите надделяха над Хамбургер с 2:1, а Малката Борусия се справи с Шалке 04 след 3:1.

Защитаващият титлата си тим на Шалке 04 загуби визитата си на стадион „Борусия Парк”, след като още в 18-ата минута се озова в ролята на догонващ, тъй като Аранго изведе домакините напред.

Веднага след почивката Хунтелаар получи втори жълт картон и остави „кралскосините” с човек по-малко, а в 56-ата минута Рьос даде два гола аванс на Борусия (Мьонхенгладбах), след което оформи и крайното 3:1 с попадение в 88-ата минута.

Гостите от Шалке пък приключиха двубоя с девет души, тъй като в самия край на срещата американеца Джоунс също бе изгонен.

В мача между два трикратни носителя на трофея Щутгарт поведе още в 23-ата минута чрез Какау, но малко след почивката неговият съотборник Квист си вкара автогол и така се разписа за първи път с екипа на новия си тим, към който се присъедини това лято.

След попадението в 54-ата минута обаче домакините отново показаха повече желание да продължат в турнира и в крайна сметка го сториха с гол отново на Какау, паднал в 62-ата минута.

Така Щутгарт записа първи успех от пет мача, докато гостите понесоха своето първо поражение от началото на октомври.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)