3. Леверкузен отвя Енерги за Купата

Леверкузен отвя Енерги за Купата

Аспирините” не дадоха никакъв шанс на Енерги, в чиито редици като резерви се появиха българите Станислав Ангелов и Димитър Рангелов.

Отборът на Байер (Леверкузен) постигна убедителна победа с 3:1 у дома срещу тима на Енерги (Котбус) в среща от осминафиналите от турнира за Купата на Германия. „Аспирините” не дадоха никакъв шанс на Енерги, в чиито редици като резерви се появиха българите Станислав Ангелов и Димитър Рангелов.

От самото начало Леверкузен наложи своя стил на игра и стигна до откриване на резултата още в 12-ата минута, чрез национала Петер Хелмес. В 29-та минута Кадлец направи 2:0, а само 2 минути преди края на полувремето Ренато Аугусто направи преднината на „аспирините” класическа – 3:0.

През втората част треньорът на гостите пусна в игра Станислав Ангелов на мястото на Илиев, но и това не помогна на Енерги. В 80-та минута на терена се появи и другият българин в редиците на Енерги Димитър Рангелов, който обаче почти не се забеляза за малкото време на терена. Все пак гостите върнаха едно попадение в последната минута на срещата, чрез Ервин Скела.

Така Леверкузен има комфортна преднина от 2 гола преди реванша в Котбус.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)