3. Леверкузен и Щутгарт с минимални победи в Бундеслигата (+ВИДЕО)

Леверкузен и Щутгарт с минимални победи в Бундеслигата (+ВИДЕО)

Аугсбург и Фрайбург завършиха наравно - 1:1

Отборът на Байер Леверкузен постигна девета победа в Първа Бундеслига от началото на сезона, след като днес се наложи с минималното 1:0 като домакин на Нюрнберг. Двубоят се игра на „Бай Арена” и бе от 15-ия кръг на немското първенство.

”Аспирините” създадоха повече голови положения пред противниковата врата през първото полувреме, но в 30-ата минута Нюрнберг бе много близко до гол, но кълбото срещна страничната греда след удар на Себастиан Полтер. Байер Леверкузен пък поведе с 1:0 в 37-ата минута, след като Щефан Кислинг прати неспасяемо кълбото в мрежата на гостите. При аванс от едно попадение в полза на домакините дойде и краят на първото полувреме. През втората част също имаше интересни моменти на „Бай Арена”, като малко преди края на двубоя Симон Ролфес можеше да отбележи нов гол за „аспирините”, но след удара му топката срещна гредата. Ново попадение до края на мача на „Бай Арена” не падна и така Байер Леверкузен спечели срещата с минималното 1:0.

След този успех „аспирините” остават на 2-ото място в подреждането, като вече имат актив от 30 точки и изостават със 7 от лидера Байерн Мюнхен, който има и мач по-малко. Нюрнберг е 14-ти с 16 пункта.

В друг двубой от кръга Щутгарт се наложи с 1:0 като гост на Гройтер Фюрт. Единственото попадение на „Троли Арена” бе дело на Шинджи Оказаки, който се разписа от дузпа в 1-ата минута на добавеното време на първата част.

Така Щутгарт записа шеста победа в немския шампионат от началото на сезона и в момента заема 7-ото място, като има 22 точки. Гройтер Фюрт е на последното 18-то място с 8 пункта.

Аугсбург и Фрайбург завършиха наравно – 1:1. Тобиас Вернер даде аванс на домакините от Аугсбург в 9-ата минута, а в 29-ата Джонатан Шмид успя да реализира гол за Фрайбург, като по този начин бе оформено и крайното 1:1.

След това реми Аугсбург се отлепи от дъното на подреждането, като вече се намира на 17-ото място и има 8 точки. Фрайбург е 9-ти с 20 пункта.

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)