3. Леверкузен атакува върха в Германия с 4 гола срещу новака Нюрнберг

Леверкузен атакува върха в Германия с 4 гола срещу новака Нюрнберг

„Аспирините” временно се изкачиха на върха в немската Бундеслига след убедителна победа с 4:0 на своя „Бай Арена” срещу завърналия се в оберхаус-а отбор на Нюрнберг. Голеадата започна още във втората минута след гол на Тони Кроос, Симон Ролфес удвои за 2:0, Ерен Дердийок направи преднината класическа още преди почивката. Крайното 4:0 оформи машината за голове Щефан Кислинг

„Аспирините” временно се изкачиха на върха в немската Бундеслига след убедителна победа с 4:0 на своя „Бай Арена” срещу завърналия се в оберхаус-а отбор на Нюрнберг. Голеадата започна още във втората минута след попадение на Тони Кроос, Симон Ролфес удвои за 2:0, Ерен Дердийок направи преднината класическа още преди почивката. Крайното 4:0 оформи машината за голове Щефан Кислинг.

Още във втората минута полузащитникът Кроос се разписа след отлично изпълнен пряк свободен удар. Халфът извъртя топката покрай стената, построена от Рафаел Шефер и кълбото влетя в левия ъгъл на вратата без да остави никакъв шанс за реакция на стража.

Натискът на домакините продължи и в 27-ата минута отново Кроос бе в центъра на събитията, след като бе повален от Яохар Мнари. Зад топката застана Ролфес, който не сгреши в долния ляв ъгъл. Пет минути по-късно Дердийок направи преднината класическа. Ролфес нахлу в наказателното поле, опита да намери Кислинг, но Спиранович пресече подаването. Кълбото обаче попадна в Дердийок, който от непосредствена дистанция реализира за 3:0.

В средата на второто полувреме Щефан Кислинг успя да оглави еднолично голмайсторската ранглиста в Германия с шестото си попадение от началото на сезона. В 68-ата минута топката бе центрирана от около 25 метра, в наказателното поле бранителят на домакините Мануел Фридрих успя да се пребори и върна към Кислинг, който с глава прехвърли Шефер за 4:0.

Резултатът до края на полувремето остана непроменен и чистата победа изведе Леверкузен до първото място в Буднеслигата. Статутът на лидер ще бъде запазен поне за няколко часа, тъй като вторият Хамбургер предстои да изиграе срещата си от осмия кръг срещу Херта.