3. Летящ старт за новите треньори на Шалке след 2:0 в Билефелд

Летящ старт за новите треньори на Шалке след 2:0 в Билефелд

Шалке 04 зарадва новите си наставници Майк Бюскенс, Юри Мулдер и Оливер Рек с дебютна за тях победа с 2:0 срещу тима на Арминия Билефелд в първия мач от 26-я кръг на немската Бунделсига.

С трите точки „кралско сините” се доближиха, поне за днес, на 4 точки от последното място даващо право на участие в евротурнирите.
Попадения на Джеферсън Фарфан в 45-ата и Кевин Курани в 93-ата осигуриха малка доза спокойствие в Гелзенкирхен след двете поредни загуби и последните няколко турбулентни седмици.

Поражението за Арминия означава, че ако прекият им съперник във втората половина на таблицата Борусия Мьонхенгладбах спечели днешния си мач срещу последния Карлсруе, то тимът от Билефелд ще се свлече в зоната на изпадащите. Нулата на светлинното табло също така доведе и до своеобразният антирекорд за топреализатора на Арминия, Артур Вихнярек, който не се е разписвал в последните 601 игров минути.

Двубоят започна с лек превес на гостите, но постепенно Арминия успя да изравни играта и представлява достоен съперник на Шалке през по-голяма част от първото полувреме. Сценарият, който се повтаря през почти целия сезон за Билефелд не пропусна да се изиграе и днес, след като домакините усещаха сериозната липса на острота пред противниковата врата.

С наближаващата почивка на полувремето, бранителят Кристиан Пандер изпрати далечно центриране, което бе хитро отклонено с пета към Фарфан. Той не пропусна да изведе Шалке напред в заключителните секунди на първата част.

През втората част Курани се активизира, докато Арминия изглежда не възрази особено срещу натиска, който оказваха „сините”. Немският национал разтърси гредата в 46-ата минута, а шест по-късно реферът отмени и гол на Курани поради съмнение за засада. В 89-ата отново той уцели страничния стълб на Арминия, но топката отказа да влезе във вратата. Точно когато изглеждаше, че това нямаше да бъде вечерта на острието, Джърмейн Джоунс пусна скрит пас към съотборника си, който отбеляза десетия си гол за сезона за да подсигури трите точки за изоставащия от лидерите Шалке.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)