3. Легендарният Динамо Дрезен влезе във Втора Бундеслига

Легендарният Динамо Дрезен влезе във Втора Бундеслига

Някогашната легенда на източногерманския футбол скочи драматично от Трета във Втора Бундеслига

Някогашната легенда на източногерманския футбол – отборът на Динамо Дрезден, се върна във Втора Бундеслига и все повече приближава дългоочакваното завръщане в елита.

Осемкратният шампион на ГДР успя да елиминира драматично след продължения отбора на Оснабрюк в плейофите за влизане/оставане във втория ешелон на Германия (в редовния сезон Динамо завърши четвърти в Трета лига).

След 1-1 в първия мач, като гост „жълто-черните“ получиха гол в 45-ата минута, но след рикошет от пряк свободен удар изравниха през втората част. Мачът стигна до продължения, в които полуфиналистът за Купата на УЕФА преди повече от 30 години, забрави за 16-те хиляди на стадиона, които подкрепяха домакините и вкараха нови два гола, с които си осигуриха класирането за професионалния футбол.

Единственият проблем за Динамо Дрезден ще бъде взимането и на лиценз. Към момента 900 000 евро задължения делят тима от взимането на разрешение да се състезава във Втора Бундеслига.

Както е известно, след падането на Берлинската стена Динамо Дрезден игра в Бундеслигата, но изоставайки драстично от капиталистическата и икономическа по-добре развита страна на Германия, клубът издържа едва четири години в елита, след което постепенно изпадна в долните дивизии на страната.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)