3. Лайпциг надви Леверкузен и излезе пред Байерн (М) (ВИДЕО)

Лайпциг надви Леверкузен и излезе пред Байерн (М) (ВИДЕО)

Поулсен с два гола за класически успех на "биковете"

Пред над 36 хиляди души РБ (Лайпциг) победи с 3:0 като домакин Байер (Леверкузен) в мач от 11-ия кръг на германската Бундеслига.

"Биковете" отбелязаха и в двете полувремена в мач, в който съперникът не ги застраши особено. Около 10-та минута Поулсен, Вернер и Конате пробваха опасни удари, но те не намериха целта.

В 27-та обаче Поулсен немери перфектно топката след подаване на Диего Деме и отбеляза за 1:0.

След почивката Конате стреля покрай вратата в 58-та минута, но само десет по-късно Клостерман удвои аванса на домакините след отлично подаване на Забитзер.

В 85-та Поулсен отбеляза втория си гол в срещата и оформи класическия успех за Лайпциг.

Така възпитаниците на Ралф Рангник събраха 22 точки и се настаниха на третото място в Бундеслигата - на две пред шампиона Байерн (Мюнхен), който вчера загуби дербито с лидера в таблицата Борусия (Дортмунд). Байер пък остава на 13-то място с 11 точки - на две от мястото на плейофи за оцеляване.