3. Кьолн се отпуши срещу шампиона Волфсбург - 3:2

Кьолн се отпуши срещу шампиона Волфсбург - 3:2

Най-слабото нападение в Бундеслигата надви най-пропускливата защита

Кьолн записа впечатляваща победа като гост срещу актуалния шампион на Германия Волфсбург с 3:2. Кевин Пецони, Себастиян Фрайс и Адил Чихи бяха точни за гостите, докато два гола за „вълците” върнаха Кристиян Гентнер и португалският защитник Рикардо Коща.

През настоящия сезон в немската Бундеслига отборът на Кьолн разполага с две отличителни черти, само една от тях обаче може да се определи като похвална. Преди 19-я кръг в лигата „козлите” разполагаха с една от най-стабилните защити, но за жалост същото не можеше да се каже за нападението, което бе реализирало едва 12 гола. Шампионът Волфсбург от своя страна бе допуснал цели 35 гола във вратата си, което направи днешният двубой особено интересен.
Кевин Пецони изведе „козлите” напред в резултата още в седмата минута. Адил Чихи центрира от ъглов удар до близката греда, където Пецони се пребори с Един Дзеко и отбеляза първия гол в срещата и първия си за сезона.

Волфсбург не забави реакцията си и в 22-ата Кристиян Гентнер се възползва от грешка в защита на Педро Геромел, който не изчисти достатъчно добре. Гентнер пое кълбото и със силен шут го запрати в долния десен ъгъл.

След паузата самотният нападател на гостите Себастиян Фрайс възстанови преднината на Кьолн. Андреа Барцали се опита да изчисти, но отново слабата игра в защита доведе до гол във вратата на „вълците”. Фрайс овладя топката, залъга вратаря на Волфсбург Андре Ленц и вкара в опразнената врата за 2:1 в 57-ата минута. Волфсбург отново отвърна подобаващо на удара, който понесе и само две минути по-късно резултатът бе за пореден път изравнен. Макото Хасебе стреля от 16 метра. Топката бе спряна, но Един Дзеко успя да отправи нов удар. Опитът на босненецът не съумя топката спря малко преди гол линията. Най-бърз пред вратата на Кьолн бе защитникът на „вълците” Рикардо Коща.
С втория си гол за сезона полузащитникът Адил Чихи изведе Кьолн за трети път напред в резултата в 74-ата минута. Себастиян Фрайс центрира от дясното крило, а в пеналта Чихи успя да засече за 3:2. В оставащото време Волфсбург хвърли всичко в предни линии, но дори трите новини добавено време не бяха достатъчни на шампиона да спаси честта си.

Победата изкачи Кьолн до 13-ото място с 21 точки. Волфсбург с 24, загуби позиция и ще прекара следващата седмица на 10-о място.