3. Кьолн се изложи у дома (видео)

Кьолн се изложи у дома (видео)

Тимът от „Райн-Енерги-Щадион” записа трето поражение в Бундеслигата

Отборът на Кьолн записа трето поражение за сезона в Първа Бундеслига, след като в днешното си домакинство на Нюрнберг отстъпи с 1:2 в среща, предложила на зрителите две дузпи и два червени картона. Двубоят се проведе „Райн-Енерги-Щадион” и бе изключително напрегнат до последната минута.

Гостите започнаха мача по-активно, но преди 30-ата минута по-интересните моменти липсваха. Малко след половин час игра дойде и първата вълнуваща ситуация в срещата. Педро Геромел извърши нарушение срещу Маркус Феулнер в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Томи Симонс и след точното му изпълнение резултатът стана 1:0 в полза на Нюрнберг. Само пет минути по-късно гостите получиха правото да изпълнят нов 11-метров наказателен удар. Отново Симонс пое отговорността и за втори път не сбърка, като по този начин резултатът стана 0:2. Кьолн намали чрез Чихи в 39-ата минута, а до почивката Нюрнберг остана с десет души на терена, след като Томас Пекхарт видя за втори път картона с жълт цвят и бе изгонен.

През вторите 45 минути и двата тима създадоха положения, а в 75-ата Мишо Бречко също напусна футболното игрище, след като получи директен червен картон за грубо нарушение в краката на Маркус Феулнер. До края на мача Нюрнберг удържа аванса си и се добра до трета победа за сезона, като вече има 9 точки и е на 7-ото място във временното класиране. Кьолн е 14-ти с 4 пункта.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)