3. Кьолн с втора поредна победа като гост, Нюрнберг бие с 3:1

Кьолн с втора поредна победа като гост, Нюрнберг бие с 3:1

Хеттрик на Буняку устреми Нюрнберг към спасение

Кьолн спечели гостуването си срещу Айнтрахт Франкфурт с 2:1 в мач от 20-я кръг на немската Бундеслига. Победата за „козлите” е втора поред далеч от дома, след като миналата седмица жертва падна шампионът Волфсбург.

Първото полувреме завърши без попадения, но след почивката публиката на „Комерцбанк Арена” стана свидетел на истинска драма, в която Айнтрахт се самоуби с автогол на Марко Рус в 84-ата минута.

Португалецът Маниш откри резултата за Кьолн в 59-ата минута. Той получи добър пас от лявата страна на наказателното поле. С добре премерен удар Маниш запрати кълбото в десния ъгъл на вратаря Ока Николов. След поредица от атаки домакините все пак достигнаха до изравнителен гол. Той стана дело на бранителят Крис с първия си гол в първа Бундеслига. Майер стреля с глава, Мондрагон успя да отрази. При добавката Мишо Бречко изчисти от линията, но Крис опъна мрежата зад турския страж.
Развръзката настъпи в 84-ата минута, когато централният защитник Марко Рус отклони далечен удар на Петит и с това заблуди стража Николов.
В друга среща от 20-я кръг предпоследния в класирането Нюрнберг надигра с 3:1 Хановер. Косовският албанец, играещ за националния отбор на Швейцария,  Алберт Буняку се развихри за гостите, отбелязвайки и трите попадения.
Нюрнберг поведе в 30-ата минута. Ангелос Харистеас поведе атака за гостите и с извеждащ пас намери Марек Минтал. Той показа добър поглед върху играта и намери набралия скорост швейцарски национал. От 10 метра разстояние Буняку не срещна трудности и откри за 1:0.

В 64-ата Буняку отбеляза втория си гол за мача. Отново след пас на Минтал, крилото овладя с десния крак и стреля моментално за 2:0. Радостта на гостите бе краткотрайна, след като минута по-късно Жири Щайнер върна интригата в двубоя с гол за 1:2. Буняку обаче имаше последната дума и в 69-ата оформи крайното 3:1.

Във временното класиране Кьолн се изкачи до 12-а позиция с 24 точки, Нюрнберг е само на точка от спасението с актив от 16. Хановер заема 16-ата позиция, която дава право на бараж за оставане в лигата. Устремът на Айнтрахт през първата половина на сезона като че ли секна. Тимът от Франкфурт заема седмо място с 28 т.