3. Кьолн прекъсна серия от равенства с обрат срещу последния (ВИДЕО)

Кьолн прекъсна серия от равенства с обрат срещу последния (ВИДЕО)

"Козлите" се изравниха по точки с четвъртия Борусия Д

Кьолн прекъсна серията си от три поредни равенства, след като спечели с 3:1 домакинството си на Гройтер Фюрт от седмия кръг на Първа Бунеслига. "Козлите" се нуждаеха от обрат срещу последния, за да оцелеят на своя стадион и ке изкачиха до шестото място в класирането. Те имат 12 точки, колкото и петия Фрайбург и четвъртия Борусия Д. Гостите са на дъното след един равен и шест загуби от началото на сезона.

Мачът се игра пред 40 000 зрители, които създадоха впечатляваща атмосфера и помогнаха на домакините да превъзмогнат лошото начало. Футболистите на Гройтер Фюрт не се притесниха от шума по трибуните на "Райн Енерги Щадион" и поведоха още в 7-ата минута. Тимъти Тилман беше с гръб към вратата и притиснат от Хорхе Мере, но с много хитър пас намери Майерхофер и десният бек прати топката в мрежата зад Тимо Хорн.

Кьолн отговори с пропуск на Марк Ут и неточен удар с глава на Себастиан Андерсон. В 33-ата минута Джереми Дудзиак два пъти в рамките на няколко секунди уцели гредата и не можа да удвои аванса на Грйтер Фюрт. Малко преди почивката Йонас Хектор центрира отляво, а Антони Модест стреля с глава, но не затрудни Мариус Функ.

"Козлите" изравниха в 50-ата минута. Този път атаката се разви отдясно, а успоредното подаване на Бено Шмитц задължи Андерсон да се разпише. Само няколко минути по-късно Флориан Кайнц центрира от корнер, топката беше продължена към далечната греда и там Елис Скири с лекота довкара топката във вратата за 2:1.

До края веднъж гредата помогна и на Гройтер Фюрт, а в 89-ата минута интригата приключи с втория гол на Скири. Тунизиецът завърши перфектна контра на домакините с техничен удар, който не остави шансове на дебютиралия в Бундеслигата Функ.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)