3. Кьолн охлади евроамбициите на Хановер (видео)

Кьолн охлади евроамбициите на Хановер (видео)

"Козлите" се наложиха с убедителното 4:0 над гостите от Хановер

Отборът на Кьолн победи с разгромното 4:0 като домакин тима на Хановер 96 в мач от 26 кръг на немската Първа Бундеслига. Головете за домакините вкараха Пети през първото полувреме и Новакович (2) и Подолски през втората част.

Събитията в двубоя бяха диктувани от футболистите на Кьолн и още  в 15-та минута Айхнер отправи точен удар към вратата на гостите, но стражът Цилер спаси. В 36-та минута Пети даде аванс на "козлите" и първото полувреме завърши при резултат 1:0.

През втората част отново домакините се оказаха по-съобразителни и в 60-та минута Лукас Подолски вкара за 2:0 след асистенция на Кристиан Клеменс.

Близо 47 хиляди на стадион "Райн-Енерги" видяха и още едно попадение в сблъсъка - то бе дело на бившият футболист на Литекс Миливое Новакович. В 79-та минута той получи топката от Подолски и вкара попадение, с което преднината на "козлите" стана класическа.

Секунди преди края на редовното време Новакович вкара и втори гол, с който оформи крайното 4:0 в полза на домакините. Със загубата Хановер изпусна шанс да утвърди 3-та си позиция в класирането. Все гостите са с актив от 47 точки и  в таблицата са само зад Леверкузен и Дортмунд.

С днешната победа Кьолн се изкачи на 10-то място в класирането с 32 точки.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)