3. Кьолн наказа Дембеле и компания с 4:0 (видео)

Кьолн наказа Дембеле и компания с 4:0 (видео)

Хофенхайм остави Нюрнберг в дъното след победа като гост

Кьолн прекъсна серията си от три мача без победа в Бундеслигата като разгроми закъсалия Фрайбург с 4:0 в двубой от 16-ия кръг на първенството в Германия. „Козлите” тотално надиграха опонента, в чийто състав Гара Дембеле бе оставен резерва и така и не се появи в игра.

Първата част бе изцяло за Кьолн, но домакините стигнаха само до един гол. В 20-ата минута Розентал направи грешка, Подолски отне, намери Пешко, а той сложи на крака на Клеменс, който откри за 1:0.
„Козлите” убиха интригата в 61-ата минута – Подолски оползотвори бърза контра на своя отбор и с хубав удар с левия крак направи 2:0.

Фрайбург свали гарда и домакините удариха отново. Клеменс проби отляво, стреля високо в далечния ъгъл и след странна парабола топката се оплете в мрежата за 3:0.

В 73-ата минута и Подолски вкара своя втори гол. Защитата на гостите тотално проспа една атака и от 5 метра Лукас Подолски направи стража Бауман безпомощен – 4:0.

В друг мач от кръга Хофенхайм сломи Нюрнберг с 2:0 като гост. Ведад Ибишевич измъкна трите точки за Хофе със своите два гола.

Босненецът откри резултата в 39-ата минута, а задачата на Нюрнберг стана непосилна в 43-ата минута, когато американският нападател Тимъти Чендлър бе изгонен с директен червен картон.

Пак Ибишевич сложи точка на спора в 56-ата минута с втори гол, а двата състава завършиха мача в изравнен състав, защото Марвин Компер получи червен картон в продължението на мача.

В таблицата Кьолн е седми с 23 точки, Хофе - 8-ми с 21, а Нюрнберг и Фрайбург остават близо до дъното с 15 и 13 точки
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)