3. Кьолн изпусна Волфсбург – 1:1

Кьолн изпусна Волфсбург – 1:1

Отборите на Кьолн и Волфсбург завършиха наравно 1:1 в срещата по между им от 18-ия кръг на немската първа Бундеслига. Домакините от Кьолн трябва да съжаляват за изпусната победа, заради многобройните си пропуски. Точката пък със сигурност е добре дошла за „вълците” и техния наставник Феликс Магат.

Домакините започнаха по-добре мача, но успяха да материализират натиска си чак в 34-та минута, когато Раду откри резултата с хубав удар с десния крак, след асистенция на Пецони. До края на полувремето домакините можеха да вкарат още голове, но пропуски направиха Петит и Ялчин.

През втората част Кьолн продължи да диктува темпото на терена и в 54-та минута можеше да удвои своята преднина, но удар на Ишиаку бе спасен от вратаря на Волфсбург. Гостите направиха първата си по-сериозна атака едва в 57-та минута, когато пред Дзеко се откри добра възможност, но ударът му бе спасен с вещина от вратаря на Кьолн. В 63-та минута Ишиаку направи нов пропуск, а само 10 минути по-късно Волфсбург успя да изравни резултата. Бразилският голмайстор на „вълците” Графите прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратаря на домакините – 1:1. До края на срещата двата отбора се позатвориха и резултатът остана непроменен.

Така след това равенство Кьолн остана 11-и с актив от 23 точки, докато Волфсбург се изкачи на 8-о място с актив от 27 точки.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)