3. Кьолн и Бохум извъртяха 1:1 в последния си мач за сезона

Кьолн и Бохум извъртяха 1:1 в последния си мач за сезона

Отборите на Кьолн и Бохум завършиха наравно 1:1 в срещата по между си от 34-ия, последен кръг на немската първа Бундеслига. Двата отбора останаха над чертата и ще бъдат част от елита и догодина, но при всички положения ще трябва да подобрят представянето си през следващия сезон, за да не треперят до последно. И ако за Кьолн догодина ще блести Лукаш Подолски, то Бохум ще трябва да направи сериозна лятна селекция.

Диего Климович изведе Бохум напред в резултата още в 18-ата минута, след като надскочи отбраната на домакините и с глава прати топката в мрежата на Кьолн – 0:1. Само 6 минути по-късно обаче Яхия си отбеляза автогол, след центриране от ъглов удар, с което оформи и крайното 1:1.

Така след това равенство Кьолн завърши на 12-ото място с 39 точки, далеч от опасната зона. Бохум пък се размина на косъм. Тимът завърши с 32 точки, само на 2 от зоната на изпадащите.