3. Купа на Германия - 1/8-финали: Графите разпиля Ханза, Веен изненада Карлсруе

Купа на Германия - 1/8-финали: Графите разпиля Ханза, Веен изненада Карлсруе

Волфсбург и Веен се класираха за 1/4-финалите на Купата на Германия след победи съответно над Ханза (Рощок) - 5:1 и Карслсруе - 1:0 като гост.

"Вълците" победиха очаквано втородивизионния Ханза, а бразилецът Графите направи истинско шоу, отбелязвайки хеттрик за крайното 5:1.

Любопитното е, че почти час игра не падна нито един гол, а във времето до края бяха отбелязани цели шест. В 58-ата Графите откри головата си сметка, а Бюлов удвои в 66-ата. Гостите се опитаха да се върнат в мача и две по-късно Филингер намали резултата.

Това само успя да раздразни Волфсбург и Гентнер отбеляза за 3:1 в 79-ата, а Графите оформи хеттрика си в 86-ата и последната 90-ата минута, възползвайки се от поредните отлични изяви на Мисимович.

Изненадата на 1/8-финалите се получи в Карлсруе. Там местният тим отпадна нелепо от турнира, след като си позволи да загуби от втородивизионния Веен. Гостите имаха само две победи от 17 срещи във Втора Бундеслига, където заемат предпоследното 17-о място, но това не им попречи да надиграят елитния съперник.

Веен се отбраняваше храбро през целия мач, а в 73-ата минута дочака звездния си миг, когато Рони Кьониг попари почти всички от общо 13 686 зрители на "Вилкпаркщадион".

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)