3. КРИЗАТА НЯМА КРАЙ: Леверкузен отново се изложи, този път у дома срещу Фрайбург (ВИДЕО)

Свободното пропадане на "аспирините" продължава

Свободното пропадане на Байер Леверкузен продължава. "Аспирините" допуснаха загуба с 1:2 от Фрайбург в последния мач от 23-ия кръг в Първа Бундслига. Така тимът вече има пет поредни мача във всички турнири без победа.

През първото полувреме домакините създадоха доста положения, но всички те бяха пропуснати. Фрайбург заигра по-смело след почивката и логичното се случи. В 50-ата минута босненецът Ермедин Демирович успя да открие резултата след подаване на Лукас Холер. 11 минути по-късно германецът удвои преднината на Фрайбург.

Байер се досети да играе чак след това. Аларио изведе Лерой Бейли в 70-ата минута, който с хубав удар намали резултата. Но "аспирините" нямаха сили за повече и допуснаха поражение.

Тази загуба ги оставя с 37 точки на шестото място. Фрайбург пък вече 34 и е на осма позиция.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)